VANDUO – GYVYBĖS IR SVEIKATOS ŠALTINIS 2018-2019 m/m

Priemonės įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo lavinimo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigoje dirbančių visuomenės sveikatos priežiūros specialistų.

Kas nusako vandens kokybę? Kokie būtini komponentai kokybiškam vandeniui? Kas įtakoja vandens kokybę? Ar gerti „žalią“ vandenį iš čiaupo sveika? Į šiuos ir kitus klausimus ir kitus svarbius klausimus mokyklų, gimnazijų, darželių ugdytiniams atsako visuomenės sveikatos specialistės.

 Lietuvoje geriamo vandens šaltinis – požeminis vanduo. Vanduo yra kalcio magnio hidrokarboninės sudėties, silpnai šarminis, turintis pH bei mažai mineralinių medžiagų. Giliai po žeme esantis vanduo yra pats švariausias, nes yra apsaugotas nuo išorinio aplinkos poveikio. Vaikai sužino, kad vandens saugos ir kokybės reikalavimai Lietuvoje griežtai reglamentuoti įstatymais. Už geriamo vandens kokybę atsako tiekėjai, kurie yra griežtai kontroliuojami. Vandenį mes ne tik geriame, bet ir prausiamės, jo įkvepiame su oru. Mažai drėgmės turintis oras džiovina mūsų kvėpavimo takus, pažeidžia plaučių audinius. Vanduo reikalingas ir tam, kad galėtume prakaituoti, jo randasi ir mūsų kraujyje, limfoje, virškinimo sultyse, ląstelėse ir audiniuose, kurios nuolat keičiasi. Kiek vandens gauna organizmas, tiek jo pašalina. Vandens apykaita yra žmogaus organizmo medžiagų apykaitos dalis.

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti