Įvertinti sveikos ir saugios gyvensenos propaguotojai

Ketvirtadienį buvo paskelbtos konkursų „Saugiausia ir sveikiausia seniūnija“ ir „Sveikata visiems – 2017“ nugalėtojai.

Šių konkursų tikslas – skatinti gyventojų bendruomeniškumą, pilietiškumą ir aktyvų dalyvavimą, kuriant saugią ir sveiką gyvenamąją aplinką seniūnijose, rūpintis savo įstaigų darbuotojų sveikatos stiprinimu.

Konkursą „Saugiausia ir sveikiausia seniūnija“ organizavo Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bei Ukmergės rajono policijos komisariatas. Dalyvauti galėjo visos miesto ir rajono seniūnijos, seniūnijų bendruomenės. Norą dalyvauti išreiškė keturios seniūnijos. Organizatoriai vertino surengtų sveikatinimosi ir saugumo renginių skaičių, bedradarbiavimo su policija aktyvumą, aplinkos saugumą, saugių kaiminysčių veiklą. Vienas iš kriterijų buvo renginių dalyvių amžiaus įvairumas.

Saugiausios ir sveikiausios 2017-tų metų seniūnijos titulas atiteko Veprių seniūnijai. Nugalėtojams buvo įteiktos dvi vaizdo stebėjimo kameros. Antroji vieta skirta Šešuolių seniūnijai, trečioji – Pivonijos seniūnijai. Seniūnijų atstovams įteikti kvietimai į Anykščių baseiną „Bangenis“. Už dalyvavimą padėkota Lyduokių seniūnijai.

Ukmergės rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba ir Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įvertino konkurso ,, Sveikata visiems -2017“ dalyvius, kurių veikla buvo stebima 2016 ir 2017 metais.

Ugdymo įstaigų bendruomenių grupėje taure ,,Inovacijos ir lyderystė organizacijos sveikatingumo srityje“ apdovanota Ukmergės Siesikų gimnazija; „Sveikiausios aplinkos mokykla“ išrinkta Vidiškių pagrindinė mokykla; „Atsakingiausia vadove, besirūpinančia organizacijos sveikatingumu“ pripažinta Ukmergės vaikų lopšelio darželio „Buratinas“ direktorė Rita Jakštienė. Nevyriausybinių organizacijų grupėje ,,Pozytivaus mikroklimato organizacija“ bei „Aktyviausia sveiko laisvalaikio organizacija“ paskelbta Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“. ,,Inovacijos ir lyderystės organizacijos sveikatingumo srityje“ įvertinta III Antakalnio kaimo bendruomenė.

Pagrindinės nominacijos – ,,Sveikata visiems-2017“ laimėtoja tapo Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija.