Kai triukšmas virsta tyla

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena,  skirta atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą. Ypač jautri triukšmui yra vaikų klausa, kuri pažeidžiama greičiausiai. Tarptautinei kovos su triukšmu dienai paminėti, Ukmergės lopšelio-darželio „Vaikystė“ vaikams organizuota pamokėlė „Kai triukšmas virsta tyla“, kurios tikslas ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą, jo neigiamą poveikį sveikatai ir atsakomybę dėl pačių vaikų keliamo triukšmo.

                      Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė ,,Kvatoklio“ grupės vaikams aiškino, kad žmogus yra apdovanotas nuostabia savybe – klausa, kurios pagalba gali girdėti pačius įvairiausius garsus, kurių kupina kiekviena diena. Tačiau pernelyg didelė garsų gausa virsta nepageidaujamu ir nemaloniu triukšmu. Vaikų klausa jautresnė, todėl labai lengvai pažeidžiama.

„Svajoklio“ grupės vaikai tyloje dėliojo  pilį iš šviečiančių kubų, šviesos molberte tyloje piešė  piešinį, tyloje ilsėjosi asmeninės erdvės namelyje. Grupės ugdytinis Adomas garso lygio matuoklio pagalba matavo garso lygį ir paprašė grupės draugų laikytis tylos.

                      Vyko diskusija, su vaikais kalbėta apie tai kaip jie jaučiasi triukšmingoje aplinkoje, kokie žaislai kelia didelį triukšmą ir kodėl reikia pailsėti nuo triukšmo. Pabandyta išlaikyti tylią aplinką užsiėmimo metu ir pabūti tyloje. Vaikai pajuto, kad tyloje su geru draugu galima susikalbėti pašnibždomis, tyliai sučiulpti ledinuką, nupiešti piešinį. Stebėjo, kaip tyloje skleidžiasi gėlės, žaidė žaidimą ,,Tylusis varpelis“.

                      Nors visiško triukšmo neišvengsime, tačiau galime save apsaugoti nuo jo daromos žalos.

 

Sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti