PAMINĖTA TARPTAUTINĖ MORKŲ DIENĄ

Kiekviena daržovė yra savita, skiriasi ir jos maistinė vertė. Ne visas daržoves galima valgyti žalias, kai kurios reikalauja terminio apdorojimo.  Morka – tai daržovė, kurią galima valgyti ir žalią, ir virtą. Balandžio 4-ąją pasaulyje minima Tarptautinė morkų diena, kurios tikslas – kalbėti apie šios daržovės naudą. Morkos pasižymi gausybe sveikatai naudingų savybių, yra nebrangios ir universaliai panaudojamos mityboje.

Nevalgysi daržovių – nebūsi sveikas, neaugsi didelis. Tai žino kiekvienas lopšelio- darželio ugdytinis.

L/D ,,Vaikystė“ ir  ,,Žiogelis” sveikatos specialistė Vida surengė Morkų dieną. Vaikai minė mįsles, atliko užduotis, matavo ir svėrė morkas, dėliojo dėliones , žaidė žaidimus. Vaišinosi morkomis ir topinambais (žieminėmis bulvėmis), lygino jų skonius ir juos įvardijo. Vaišinosi morkų lapų, arbata. Berniukai išbandė šeimininkės darbą –  gamino morkų salotas. Morkomis vaišinosi ir darbuotojai.

L/D ,,Vaikystė” virtuvės meniu sutapo su Morkų dienos paminėjimu – pietums visiems darželio vaikams buvo patiektos salotos iš morkų.

Smagi morkinė diena! Daug pažadų girdėjosi šiandien: sėti , auginti ir valgyti kuo daugiau šių puikių daržovių, kurios stiprina akis, užtikrina sklandžią žarnyno veiklą ir padeda virškinti,stiprina imuninę sistemą, gerina odos ir nagų būklę, bei atmintį.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti