PAMINĖTA TARPTAUTINĖ MIEGO DIENA

Kiekvienais metais penktadienį prieš pavasario lygiadienį daugelyje Europos šalių minima tarptautinė miego diena. Minint šią dieną, atkreipiamas dėmesys į įvairias sveikatos problemas , kurios kyla nepakankamai miegant – nuovargio jausmas, mieguistumas , virškinimo sutrikimai, galvos skausmai, padidėja alkio jausmas, galintis tapti antsvorio priežastimi. Be to, nepakankamai miegantiems žmonėms silpnėja atmintis, suvokimo ir pažinimo gebėjimai, trukdantys mokytis ir įsisavinti naujas žinias.

Lopšelio-darželio ,,Vaikystė“ ,,Čiauškučio“ ir ,,Šnekučio“ grupės vaikai, auklėtojos Lina Auglienė, Violeta Šanteriova ir sveikatos specialistė į darželį nuo ryto rinkosi pasipuošę savo mylimiausiomis pižamomis. Į saldžių sapnų karalystę viliojo lopšinės.

Kovo 15 d. ,,Ryto“ ugdymo centro sporto salė virto jaukiais namais. Savo kasdieninius drabužius iškeitė į šiltas, švelnias pižamas, chalatus, šlepetes, o užduočių sąsiuvinius pakeitė mylimiausi žaislai ir pagalvėlės. Tai jokia išdaiga!!! Taip minima Tarptautinė miego diena. Galbūt pamanysite, jog tai tik tinginiams, bet suprantame, kad kokybiškas miegas turi daug įtakos fizinei ir psichinei savijautai, atminčiai.

Kiek miegoti, kaip miegoti ir kada miegoti jau žino visi, kokią naudą duoda miegas žmogui ir kiek jis svarbus augančiam vaikui, taip pat suprato visi. O kaip smagiai pralesti miego dieną ir kaip jaustis laimingu šiandien išmoko ir maži, ir dideli. Kas gali būti smagiau, kai tave ryte pasitinka mokytojos su pižama , chalatu ir šlepetėmis, kai gali su pižama voliotis grupėje, salėje, apkabinti savo mylimą emocijų pagalvėlę, rinktis miegojimo vietą, dalyvauti gražiausios pižamos rinkimuose. O kur dar miego terapija, miego gaudyklės, pasakos, lopšinės ir dar daug visokių įdomių dalykėlių apie miegą prieš miegą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti