NAMINIS LIMONADAS, ARBA BURBULIUKAI KARŠTAI VASAROS DIENAI

Visi žinome, kad saldūs gazuoti gėrimai nėra naudingi sveikatai, juose gausu cukraus, dažiklių, įvairių priedų, kvapiųjų medžiagų, galinčių sukelti alergijas, nutukimą, žarnyno problemas. Būtų galima vardinti kelias dešimtis įvairių priedų, naudojamų limonaduose, tačiau net suprantant, kad jie nėra sveiki, kartais saldaus gėrimo užsimanome.

Kuo pakeisti saldintus gėrimus, limonadus, pirktines sultis? Apie tai su l/d ,,Vaikystė“ ugdytiniais kalbėjo auklėtoja Edita Leleikienė ir sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė. Kai lysvėse sirpsta uogos, šiltnamyje auga agurkai, kai sode yra vaistažolių, belieka pasigaminti naminį limonadą – karštą vasaros dieną jis nepakeičiamas! Naminis limonadas gerokai pranašesnis – sveikesnis, gardesnis, o ir paruošiamas labai paprastai.

Vaikai kibo į darbus: vėrė uogas ant iešmelių, pjaustė agurkus, atsineštas citrinas ir apelsinus, sudėję į indus produktus, užpylė juos mineraliniu ir paprastu vandeniu, pagardino šokoladinės mėtos lapeliais. Taip dirbdami sukūrė ne vieną limonado receptą., lygino jų skonius, vaišino draugus ir auklėtojas. Visi pasiliko limonado stiklinėlėse, nes būtinai norėjo pavaišinti mamas.

Kuo dar galima atsigaivinti karštą vasaros dieną vaikams parodė auklėtoja, jos padėjėja ir sveikatos specialistė, prisiminusios savo vaikystę. Jos pagamino duoninę gaivią sriubą, pagardintą medumi,- ,,kaplūną“ Gaivų skanėstą vaikai įvertino balu ,,labai gerai“.

Sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti