Užgavėnės – prisivalgymo, bet ne persivalgymo šventė

Vienas iš pagrindinių aspektų šventės, kurią minime šiandien – sotus prisivalgymas. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda Gavėnia, kurios metu būtina pasninkauti net 47 dienas – tiek laiko lieka iki šventų Velykų. Taigi sotus prisivalgymas pagal senovės tradicijas yra sąlyga išgyventi šešias savaites. Tačiau  sveikatos specialistai primena, kad persivalgymas yra ne tik nuodėmė, bet ir žala sveikatai.

UTVM ir J. Basanavičiaus gimnazijoje vyko integruotos užsienio kalbos (mok. Žydra Grigienė ir Irena Patiejūnienė), kūno kultūros ( mok. Danguolė Lekienė ir Karolis Chadatavičius) ir sveikatos (sveikatos specialistė Vida Peldžienė) pamokos, kurių metu buvo kalbama apie Užgavėnių papročius, žaidimus ir patiekalus.

Blynai – simbolinis Užgavėnių patiekalas. Jie lengviau virškinami nei riebi mėsa. Sveikatos specialistė mokinius pakvietė dalyvauti ,,Sveikiausių blynų receptai“ konkurse, patarė blynus  kepti naudojant augalinius riebalus, nes gyvuliniuose riebaluose esančios sočiosios riebiosios rūgštys, patekusios į žmogaus organizmą, didina cholesterolio kiekį kraujyje. Nepatartina panaudotų riebalų vartoti dar kartą, nes aukštoje temperatūroje (pavyzdžiui, verdant, kepant, ypač ilgesnį laiką) riebalai skyla, o tarp skilimo produktų gali būti ir kenksmingų junginių.

Tam, kad nekamuotų persivalgymo bėdos, priminė, kad skrandis delno dydžio organas ir prikimštas įvairaus maisto, patiria sunkų išbandymą: skrandžio sunkumą ir nemalonų tempimą, deginantį rėmens perštėjimą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Linkėdama linksmos šventės, sveikatos specialistė priminė, kad tai ne persivalgymo, o sotaus pavalgymo šventė.

.

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti