VEPRIŲ DAUGIAFUNKCINIAME CENTRE VYKO PAMOKA 2-4 KLASĖS MOKINIAMS APIE ERKES IR JŲ KELIAMUS PAVOJUS

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė mokiniams aiškino kas yra erkės, kaip jos gali pakenkti žmogui ir kokių priemonių imtis, kad apsisaugoti nuo šių mažų, tačiau labai pavojingų padarų.

Palengva šiltėjant orams, artėjant pavasariui specialistai įspėja apie erkių suaktyvėjimą. Kaip žinia, dažniausia erkių platinama liga – erkinis encefalitas, kuris gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, todėl svarbu tinkamai rūpintis savo sveikata ir imtis visų galimų prevencijos priemonių. Neabejotina, pati efektyviausia priemonė, padedanti apsisaugoti – skiepai, kurie ypač rekomenduotini gyvenantiems didelės rizikos vietovėse ir  mėgstantiems laisvalaikį gamtoje.

    Pastebima, kad žmonių sąmoningumas didėja, nes kasmet pasiskiepija vis didesnė populiacijos dalis. Preliminariais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis Lietuvoje 2020 m. pirma erkinio encefalito vakcinos doze buvo paskiepyta daugiau nei 31 tūkstantis vaikų iki 18 m. amžiaus ir  beveik 100 tūkstančių suaugusiųjų.    Nors skiepijimų apimtys ir auga, tačiau visgi kasmet registruojama apie 700 susirgimų erkiniu encefalitu. Siekiant apsaugoti save ir artimuosius derėtų pradėti skiepytis ankstyvą pavasarį kol dar neprasidėjęs erkių aktyvumo sezonas. Galima skiepytis pagal dvi schemas: įprastinę ir pagreitintą. Pirmoji atliekama įskiepijant dvi dozes 1–3 mėnesių intervalu, trečiosios ir sustiprinančiųjų dozių įskiepijimo intervalai gali būti skirtingi, jie priklauso nuo vakcinos gamintojo ir nurodomi vakcinos informaciniame lapelyje. Antroji, pagreitinta skiepijimų nuo erkinio encefalito schema taikoma prieš pat erkių aktyvumo sezoną ar jam jau prasidėjus. Ši schema įvairių gamintojų vakcinoms gali būti skirtinga, ji nurodoma vakcinos informaciniame lapelyje.

Jei suskubote pasiskiepyti, pirmiausia turite kreiptis į savo gydymo įstaigą, kur įvertinus sveikatos būklę, gydytojas išrašys siuntimą vakcinacijai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė

 

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti