„VAIKO PROTAS YRA JO PIRŠTŲ GALIUKUOSE“ (B. SUKHOMLINSKY)

Dažnas mūsų žino apie smulkiosios motorikos lavinimo svarbą, apie tai, kad aktyvinant pirštukų pagalvėles skatiname vystytis kalbą. Smegenyse esantys „žempėlapiai“, atsakingi už rankų judesius ir kalbą randasi greta vienas kito. Taigi, jei lavės pirštai – lavės kalba. Ir kuo vaikas daugiau dirbs su savo dar nelabai paklusniais pirščiukais, tuo kalba taps suprantamesnė.

L/d ,,Vaikystė“ vaikai, įkvėpti vasaros, smulkiąją motoriką lavino minkydami, spausdami formelėmis ir pirštukų pagalvėlėmis naminį plastiliną, iš kurio gamino papuošalus su augalų antspaudais. Lubinai, smilgelės, ramunės, dobiliukai, jau ir liepos – kai visa aplinkui žydi, šnara, pulsuoja vasaros džiaugsmais,pirštus lavinti galima skinant žoleles ir jais puošiant pagamintus papuošalus, taip sustabdant žavaus laiko akimirką ir išsaugant mielus vasaros vaizdus.

Palikę saulėje džiūti savo gaminius, vaikai lavino pirštukus pjaustydami ir verdami vaisius ant iešmelių, nes po užsiėmimų jų laukė staigmena: fondiu su vaisiais ir stevija saldintu šokoladu. Tai jiems buvo dar viena naujovė: saldus šokoladas, bet be cukraus.

Šios pamokos tikslas buvo ne tik smulkiosios motorikos lavinimas, bet ekologiškų ir sveikų, be pridėtinio cukraus produktų panaudojimas gaminant skanėstus, naminį plastiliną, kuris nudažytas panaudojant prieskonius ir kakavą. Taip vaikai mokomi sveikos gyvensenos pagrindų.

 

Sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti