ŽINGSNIAI, KURIUOS TURĖTŲ ŽINOTI KIEKVIENAS

Pirmoji medicinos pagalba – tai paprasčiausi tikslingi veiksmai ir būdai, kuriais, naudojant turimas medicinos ir kitokias priemones bei medžiagas, išsaugojama nukentėjusiojo ar staiga susirgusio žmogaus gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi veiksmai. Pirmoji pagalba nėra sudėtinga, todėl ją teikti gali kiekvienas. Pirmosios pagalbos veiksmų galima išmokti tik pratybų metu. Todėl, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Želvos gimnazijos 8-9-10 kl. moksleivius praktiškai  mokė, kaip saugiau galima suteikti pirmąją pagalbą nualpus, nudegus, užspringus, patyrus traumą , lūžus kaulams… Supažindino su nauja pirmosios pagalbos vaistinėle, pateikė lankstinukus apie tai , kaip suteikti pirmą pagalbą įvairių nelaimingų atsitikimų atvejais.

Mokymų metu mokiniai buvo supažindinti, kaip suteikti pagalbą asmeniui, neturinčiam sąmonės ar nualpusiam, taip pat buvo mokomi gaivinimo algoritmų, supažindinti su defibriliatoriaus aparatu, mokėsi, kaip sutvarstyti žaizdas, kaip suteikti pagalbą springstančiam asmeniui. Praktiškai mokėsi ,kaip paguldyti žmogų į šoninę padėti, kaip stabdyti kraujavimą turniketo pagalba. Mokymų metu vaikai suprato, kaip svarbu yra suteikti pirmąją pagalbą, nebijoti padėti.  Geriau, kad to gyvenime nereikėtų pritaikyti, tačiau atsitikus bet kokiai nelaimei, bus lengviau susiorientuoti , priimti teisingus sprendimus ir veiksmus.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Butiškienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti