Asmens higiena ir pažintis su mikrobais lopšelyje/ darželyje ,,Vaikystė”

Asmens higiena – žinių ir taisyklių visuma, padedanti saugoti ir stiprinti sveikatą. Lopšelyje/ darželyje ,,Vaikystė“ ugdytiniai pamokėlės metu pagilino žinias asmens higienos klausimais, pasikartojo kokios priemonės priskiriamos asmens higienai, prisiminė rankų plovimo technikos žingsnelius ir aptarė,kad muilas ir vanduo apsaugo nuo mikrobų.

Kas yra mikrobai ir kaip jie skirstomi – virusai, bakterijos ir grybai-mokėsi darželyje įrengtoje laboratorijoje, žiūrėjo pro mikroskopą į savo rankų pirštus, lietė duoną ir įdėjo į maišelį – taip stebės, kaip auga pelėsis. Gavę užduoti apsidairyti, ar nėra patalpose pelėsio, atrado ant palangės . Sužinojo, kad pelėsis mėgsta šiltas ir drėgnas vietas.

Kaip dauginasi virusai ir kaip jie susiranda ląsteles, kuriose gali daugintis, kaip jie mutuoja vaikai sužinojo žiūrėdami demonstracinį filmuką. Visiems didelį įspūdį paliko trumpas filmukas ,,Kaip į mišką atkeliavo Covidas“, kurio metu vaikai prisiminė dezinfekcinį skystį ir jį priskyrė prie asmens higienos priemonių.

Apie bakterijas sužinojo, kad jos gali būti ne tik kenksmingos – patekę ant pažeistos vietos sukelia pūliavimą, bet ir naudingos – reikalingos gaminant jogurtą ir sūrį.

Pamokos pabaigoje vaikai iš naminio plastilino lipdė mikrobus. Atsakinėjo į klausimus koks kiekis mikrobų gyvena organizme, kas padeda su jais kovoti, kaip pamatyti mikrobus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti