Švarios rankytės – sveiki vaikai

Lopšelyje/darželyje ,,Vaikystė“ sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė  vaikams vedė užsiėmimus apie rankų higieną, kurių tikslas – ugdyti vaikų rankų higienos įgūdžius. Aiškino vaikams, kad per nešvarias rankas plinta įvairios ligos, kaip svarbu žinoti kada ir kaip taisyklingai plauti rankas. Pamokėlės metu pieno, pipirų ir muilo pagalba atliktas eksperimentas parodė, kad neužtenka pakišti rankas po vandeniu – bakterijos lieka ant pirštų, jei kruopščiai rankų nepadengsi muilu. Su pudros –  vandens mišiniu ir ultravioletinių spindulių lempa parodė, kaip bakterijos plinta per nešvarias rankas, kaip liečiant nešvarius paviršius, jos limpa prie rankų. Vaikai dar kartą pasikartojo čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo taisykles.

Mažieji piešė rankeles ir jose pavaizdavo, kuriose vietose daugiausia kaupiasi bakterijos

Užsiėmimų pabaigoje dar kartą  priminta, kad tik šiltas vanduo su muilu ir taisyklingi rankų plovimo judesiai gali pašalinti daugumą bakterijų ir sumažinti sergamumą, nes plauname rankas ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir kitus nuo užkrečiamų ligų.

Sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti