VAISIŲ IR DARŽOVIŲ NAUDA VAIKŲ ORGANIZMUI

Veprių pagrindinėje mokykloje vyko pamoka-diskusija ,,Vaisių ir uogų nauda vaikų organizmui“.  Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė kartu su mokiniais aptarė vaisių ir daržovių naudą jų augančiam organizmui. Mokiniai savo žinias pasitikrino atsakinėdami į specialistės užduodamus klausimus, diskutuodami. Sužinojo, kad vaisius vaikai gali valgyti be apribojimų, nes jais, praktiškai, neįmanoma persivalgyti ir jie yra labai naudingi ir sveiki. Vis dėlto, reikėtų atsižvelgti į vaisių derinimo su kitais produktais taisykles bei tinkamą jų valgymo laiką. Pavyzdžiui, bananus reikėtų valgyti ryte, nes jie kiek sunkiau pasisavinami. Taip pat, nepatartina vaisių valgyti su kitu maistu ar po jo. Jie geriausiai įsisavinami tada, kai valgomi atskirai. Na, o uogos yra tikra naudingų medžiagų, mineralų ir vitaminų bomba, jos itin naudingos augančiam organizmui. Be vitaminų ir mineralų, uogos – turtingas antioksidantų ir ląstelienos šaltinis. Pirmieji kovoja su laisvųjų radikalų poveikiu, o antroji – itin naudinga virškinimo sistemai. Uogos mažina organizmo rūgštėjimo procesus, suteikdamos labiau šarminę terpę. O būtent rūgštėjimas yra daugelio ligų priežastis. Žinoma, sveikiausios – šviežios uogos, tačiau ir šaldytos išlaiko itin daug naudingų medžiagų.

Po pamokos vyko vaisių ir uogų „puota“.

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti