DIENA, SKIRTA PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMUI

Spalio 10-ąją švenčiama Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Vaikų psichikos sveikatai itin didelę įtaką daro patyčios, smurtas, skurdas, nesėkmės mokykloje, todėl svarbu su vaikais nuolat kalbėtis, juos šviesti apie psichikos sveikatą bei suteikti žinių, padedančių tvarkytis su sunkumais.

Ta proga spalio 15 dieną vyko užsiėmimai su ,,Ryto“ mokyklos mokiniais. Vaikai su mokytoja Vitalija Remeikaite ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Vida Peldžiene kalbėjo apie psichikos sveikatą, išmoko atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, išsitraukę situacijų korteles pasakojo apie savo savijautą vienu ar kitu atveju. Buvo išdalintos kortelės su išvardintomis emocijomis, jas perskaitę, turėjo emociją pavaizduoti ne tik veido išraiška, bet ir balsu. Pvz. frazę ,,viso gero“ – liūdnai, linksmai, išdidžiai, piktai. Vėliau iš ,,laimės šulinio“ traukė saldainius su palinkėjimais, nes 1 laimės saldainis = 1 šypsena = 1 palinkėjimas = 1 geras rytas = 1 geras jausmas = 1 gera diena.

Skambant Leo Rojas muzikai mokiniai mokėsi atpalaiduoti savo kūną, kad pasijaustų geriau, bandė suprasti skirtumą tarp kvėpavimo streso metu ir kvėpavimo atsipalaidavus.

Po užsiėmimų mokykloje, visi keliavo prie piliakalnio ir leido į orą balionus, ant kurių buvo surašytos blogos emocijos.

 

Sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė.

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti