Sveikatos stiprinimo stovykla „Nei dienos be šypsenos“

2020 m. liepos 28 d. – rugpjūčio 6 dienomis, Ukmergės rajono Visuomenės sveikatos biuro bei Sveikatos stiprinimo ir sporto klubo „GABARYTAS“ organizuotoje sveikatos stiprinimo stovykloje „Nei dienos be šypsenos“ aidėjo vaikų  juokas ir krykštavimai.

Stovykla jauniesiems dalyviams suteikė ne tik didelę geros nuotaikos, džiaugsmo, naujų patirčių, pažinčių, bet ir fizinio aktyvumo dozę. Kiekvieną rytą stovyklautojai, kurių buvo net 60, pradėdavo nuotaikinga rytine mankšta, o kiekvieną dieną užpildydavo veiklų gausa.

Stovyklos metu vaikai susipažino su Lietuvos kariuomenės kario ekipuote ir apranga, išbandė savo taiklumą šaudydami, privalėjo surasti užsimaskavusį karį. Išbandė sporto šakas: gatvės šokius su treneriu Justu Andrejausku, „flashmobą“ ir įvairius žaidimus su trenere Violina Romeikaite, išmoko įvairių plaukimo stilių bei gelbėjimo pradmenų su trenere Evelina Navašinskaite. Daug jėgų, ištvermingumo, išradingumo ir prakaito lašelių pareikalavo dalyvavimas veikloje su Kastyčiu Kvietkausku – nors oras tą dieną ir nelepino, bet stovyklautojai įveikė visas kliūtis plaukdami irklentėmis „Grizlis“ Veprių ežere. Įdomų laiką drauge dovanojo atvykę svečiai iš Vilniaus, kurie pristatė istorinės edukacijos programą, skirtą parodyti ankstyvųjų viduramžių laikotarpį, kuomet formavosi Lietuva kaip valstybė. Stovyklautojai susipažino su senovės baltų karyba, senovinėmis pramogomis, ginklais ir žaidimais, įvairiais amatais ir buitimi. Atvykus “Lego“ instruktorei Virginijai Savickienei, vaikai būriais konstravo paskirtas skirtingas Europos šalis bei jų infrastruktūrą.

Pripučiamų atrakcionų „Noriu pramogauti“ paruoštos rungtys taip pat nepaliko abejingų – azartas, noras laimėti ir komandinis darbas vaikus apdovanojo puikiomis emocijomis bei šypsenomis.

Ištvermės ir jėgų pareikalavo Olimpinė diena.  Vadovų sukurtas rungčių ruožas pareikalavo ne tik fizinių jėgų, bet ir pamąstymo. Būriai turėjo įveikti: jėgos, vikrumo, greitumo, taiklumo rungtis ir finišuoti sukuriant ilgiausią būrio virvę iš savo turimos aprangos.

Vykdant narkotikų ir žalingų įpročių prevenciją jaunimo tarpe, paskaitą „Tiesa apie narkotikus“ vedė Policijos kriminalinės žvalgybos atsargos pareigūnas, Ukmergės rajono Visuomenės sveikatos biuro smurto artimoje aplinkoje programos koordinatorius Georgijus Smoliakas. Moksleiviai sužinojo apie psichotropinių medžiagų žalą organizmui, bei sukeliamas komplikacijas.

Bene viena įsimintiniausių dienų buvo su Europos ir Lietuvos galiūnų čempionatų prizininkais  Mindaugu Jaru ir Dainiumi Repšiu. Stovyklos dalyviai sužinojo apie skirtingas treniruočių programas, mitybos ypatumus, pasiruošimo varžyboms ciklus, apžiūrėjo sporto inventorių, aprangą, specialias priemones, kurios naudojamos šioje sporto šakoje. Apsilankymą vainikavo tikros galiūnų varžybos, kuriose susirungė stipriausi būrių atstovai. Po šių varžybų stovyklautojai suprato, kad kiekvienas galiūnas įdeda daug pastangų, kad nugalėti ir įveikti sunkiausias rungtis.

Paskutiniąją dieną netrūko ir juoko, ir ašarų. Puikias emocijas padovanojo fotografė Ingrida Pociūtė, kuri įamžino stovyklautojus nuostabioje fotosesijoje, o atvykęs DJ Rimas, išjudino visus su puikia muzika ir žaidimais. Stovyklos uždarymą vainikavo fejerverkai.

Dėka puikių, tikrų profesionalų stovyklos vadovų  Miglės Ivanauskienės, Aušros Čiapienės, Miroslavo Jasevičiaus, Nerijaus Butėno,  Aleksej Putiakov ir savanorių Rusnės Butėnaitės bei Rugilės Smoliakaitės, dešimt dienų prabėgo kaip dešimt valandų. Stovyklautojai išvyko plačiomis šypsenomis ir pažadu būtinai susitikti kitais metais.

Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti