RANKŲ HIGIENA – PIGIAUSIA IR EFEKTYVIAUSIA PRIEMONĖ PADEDANTI UŽKIRSTI KELIĄ INFEKCINĖMS LIGOMS.

            Su vienu rankos paspaudimu galima pernešti mikrobų 14 -ai asmenų ir 5 paviršiams. Kad  apsaugotume save ir kitus nuo užkrečiamų ligų, l/ d ,,Vaikystė“  atkreiptas dėmesys į rankų higienos būtinumą. Dauguma rankų higienai skiria apie 5 sek. , vietoj rekomenduojamų 40 – 60 sek.

             Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė aiškino,  kad vien pašlapinimas rankų po vandeniu tinkamo efekto neduos. Išklausę , kaip tinkamai nusiplauti rankas , vaikai skubėjo į prausyklą žinių pritaikyti praktiškai. Pirmiausia   pasistatė smėlio laikrodį, kad galėtų sekti laiką, dar kartą pažiūrėjo į rankų plovimo techniką, ,,užsidėjo muilo pirštines ant rankų“ ir plovė, dainavo, kad nebūtų taip nuobodu. Visi pripažino, kad nėra taip paprasta plauti rankas pagal rekomendacijas. Vaikai gavo po rankų plovimo dienoraštį, į kurį savaitę laiko žymės kada plauna rankas. Tai bus nors trumpas, bet efektyvus priminimas. Pabaigai klausė ir mokėsi dainuoti ,,Rankų plovimo dainelę su Laura“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti