ASMENS HIGIENA IR KŪNO PRIEŽIŪRA 2018-2019 m/m.

Priemonės įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo lavinimo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigoje dirbančių visuomenės sveikatos priežiūros specialistų.

Oda ne tik pats didžiausias, bet ir besikeičiantis bei reguliariai atsinaujinantis žmogaus organas. Oda saugo organizmą nuo mechaninių pažeidimų ir kitų aplinkos veiksnių poveikio, padeda reguliuoti kūno temperatūrą, išskiria vandenį ir kitus metabolizmo produktus, yra susijusi su imunine sistema, joje yra daug receptorių, todėl yra svarbi kaip jutimo organas. Švari, elastinga, rausva oda liudija apie gerą organizmo funkcinę būklę ir tuo pačiu sveikatą, todėl labai svarbu mokėti ją tinkamai prižiūrėti. Odos priežiūra yra neatsiejama asmens higienos, kuri apima kūno, drabužių, skalbinių, būsto, maisto ruošimo švarą, darbo, mokymosi ir poilsio režimą, racionalią mitybą, dalis. Ant odos nuolat patenka teršalų iš aplinkos, kaupiasi prakaito ir riebalų liaukų sekretas, todėl gali užsikimšti odos liaukų angos ir oda gali pradėti skleisti nemalonų kvapą. Ant rankų odos gali susikaupti ne tik nešvarumų, bet ir infekcinių ligų sukėlėjų. Paprastai norėtųsi, kad tokią informaciją suteiktų artimieji, tačiau jų žinios dažniausiai yra nepakankamos, todėl patarimai gali būti neteisingi ir priešingi nei reikėtų. Reikalinga prieinama informacija, kurią turi suteikti patyręs išmanantis specialistas.

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti