ES vykdomas projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“

Ukmergės rajono savivaldybės  Visuomenės sveikatos biuras pagal ES vykdomą projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“ įrengė interaktyvias edukacines grindis ikimokyklinėje vaikų įstaigoje „Saulutė“ ir Dukstynos pagrindinėje mokykloje.

Šiuolaikiniai vaikai mokosi itin greitai ir tą ypatingai pastebi ikimokyklinio bei pradinio ugdymo pedagogai, kurie kiekvieną dieną susiduria su iššūkiu – kaip sudominti dabartinius vaikus bei įtraukti juos į mokymo(si) procesą. Dauguma specialistų sutaria, jog šiuolaikiniams vaikams svarbiausia yra tyrinėjant, eksperimentuojant pažinti juos supantį pasaulį, nes būtent taip jie gali greičiausiai įsisavinti reikiamą informaciją. Interaktyvių grindų ‚Funtronic“ įrenginys kabinamas lubose ir įrenginio rodomas vaizdas yra matomas ant žemės. Pagrindinis šių grindų privalumas yra tai, kad visus žaidimus vaikai gali atlikti tik judesio pagalba, todėl vaikai mokosi judėdami. Interaktyviųjų grindų įrenginys “Funtronic” yra nuolat tobulinamas ir šiai dienai, įrenginyje yra įdiegti 52 interaktyvūs žaidimai, kurie visi yra skirtingi. Pasitelkiant šiuos žaidimus, vaikai išmoksta ne tik skaičiuoti, bet ir susipažįsta su skirtingomis spalvomis, planetomis, abėcėle, gyvūnais ir t.t. Visi žaidimai yra lietuvių kalba.

Vienas įdomiausių žaidimų ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Saulutė“ vaikams – „Balionai“ , kur vaikai stengiasi susprogdinti visus skrendančius balionus, atpažinti jų spalvą. Daug gerų emocijų vaikams suteikia virtualių lapų stumdymas nuo kelio ar kartu su Elfu gaudant krentančias iš dangaus dovanas, žaidžiant futbolą, spaudžiant muzikinių instrumentų klavišus ir kt. Pertraukos Dukstynos pagrindinėje mokykloje tapo patrauklios, turiningos ir dar labiau laukiamos mažųjų moksleivių.  Žaisdami porose ar komandoje jie mokosi bendravimo kultūros, draugiškumo. Mokytojos džiaugiasi, kad mokiniai turi įvairesnės veiklos pertraukų metu, prasmingai leidžia laiką.

Šios naujovės pagalba stengiamasi ugdymo procesą padaryti patrauklesnį, įdomesnį, vaizdingesnį, žaismingesnį ir modernesnį. Taip bus tenkinami pagrindiniai Ukmergės ugdytinių poreikiai: žaidimas, judėjimas, ugdomi gebėjimai, plečiama patirtis, užtikrinamas pozityvių tarpusavio santykių palaikymas, emocinė savijauta, ugdomas emocinis intelektas.

Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Evelina Kimsė