NEMOKAMOS SVEIKATINGUMO MANKŠTOS GYVENTOJAMS

Nuo 2019 m. kovo 1 d. startavo sveikatingumo mankštų projektas, kurį atkreipdami dėmesį į būtinybę didinti kūno kultūros ir sporto vaidmenį visuomenėje, ugdyti suvokimą, kad kūno kultūra ir gyvenimo kokybė yra neatsiejami,  finansuoja Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Per pirmąjį mėnesį, nemokamas POUND ir jėgos su savo kūno svoriu treniruotes išbandė per 50 Ukmergės rajono gyventojų.

POUND – tai energinga ir triukšminga viso kūno treniruotė. Treniruotės metu naudojamos specialios lengvos lazdelės Ripstix, atliekami ištvermę, jėgą ir širdies raumens darbą stiprinantys pratimai. Ši pilates ir jogos įkvėpta treniruotė lengvai modifikuojama, todėl tinkama bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Fitneso ekspertų ir muzikos entuziastų sukurta programa „POUND“, efektyvią treniruotę pavertė tikru roko vakarėliu sporto salėje. Treniruočių nauda: stiprinamas raumenynas, dailinamos kūno linijos, sudeginama iki 900 kolorijų per valandą, mažinamas kraujospūdis, malšinamas stresas ir nerimas, stiprėja imuninė sistema, lavinamas ritmo pojūtis, koordinacija, greitis ir ištvermė.

Treniruojantis su savo kūno svoriu taip pat lavinama daug svarbių sveikatai komponentų. Širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumas, raumenų ištvermė ir jėga, lankstumas, koordinacija, galingumas, greitis, vikrumas, visa tai stiprėja naudojant vien savo kūną. Pratimai su kūno svoriu neapkrauna sąnarių,  jie ne tik leidžia mūsų sąnariams judėti natūralesne amplitude, bet ir gana efektyviai pakelia bendrą atletiškumo lygį. Treniruotės taip pat efektyvios stuburo skausmų prevencijai, nes yra apkraunami stuburą stabilizuojantys raumenys.

Tereniruotes veda treneriai Miglė Ivanauskienė ir Nerijus Butėnas

Parengė Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Skirmantė Sabaliauskienė