Kaip Veprių stovykloje šifravome laimės kodą

Stovykla – tai mažas sukurtas atskiras gyvenimas, kuriame atrandi naujus draugus, išbandai įvairius nutikimus, nuotykius, dar nepatirtus iššūkius. Stovykla – tai vieta, kur mokomasi kurti santykius, suprasti kitą, ugdyti savo charakterį, kelti prasmingus klausimus ir džiugiai, jaunatviškai, išmintingai praleisti vasariškas dienas. Čia sugrįžta jau pabuvoję, pasikviečia savo bendraamžius draugus ir taip ratas plečiasi… Veprių stovykloje praleista vasara ugdo ir augina vaikus, skatina patirti pažinimo džiaugsmą, empatiją, priimti kitokius šalia esančius žmones, jiems pagelbėti, tobulėti patiems.

Jau šeštus metus Ukmergės švietimo centras kartu Ukmergės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuru organizuoja stovyklą Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filiale. Stovyklos Programą „Šventosios vingiai. Laimės kodas – sveikatos lobiai“ dalinai finansuoja Švietimo mainų paramos fondo TAPK projektas, Ukmergės rajono savivaldybės sveikatinimo projektas, tėveliai bei rėmėjai.
Sveikatos lobių paieškose dalyvavo stovyklautojai iš Kelmės, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Širvintų, Pabradės, Visagino ir Ukmergės ugdymo įstaigų, buvo lietuvaitė iš Londono. Kartu stovyklavo Izidorius, vaikinas turintis negalią, tačiau labai mėgstantis bendrauti, dalyvauti visose veiklose. Kiekvienas dalyvis ieškojo savo laimės kodo, kuris slypėjo susitikimuose su senais ir naujais draugais, čia gimusioje darnioje draugystėje, kartu patirtuose pojūčiuose, iššūkiuose, energingame ir judriame judėjime, geroje sveikatoje. Laimės kodas buvo užšifruotas dešimties dienų lobiuose, kurių paieškos neprailgo, piešiant laimės simbolius su chna, dėliojant Lego, veriant papuošalus ar gaminant talismanus.Visi lobiai sėkmingai surasti, sukurti, išbandyti, iššifruoti ir padovanoti.
Aktyviu ir sveikuolišku rytmečiu prasidėjusi kiekviena diena kvietė į susitikimus, nešė netikėtas staigmenas, dovanojo aktyvias ir netradicines veiklas. Pačią smagiausią iššūkių kupiną dieną teko plaukti plaustais. Jie talpino dvidešimt žmonių. Žemyn Šventosios upe įveiktas 12 km atstumas – nuo Veprių iki Upninkų tilto. Kupini emocijų džiaugėmės sėkmingai pasiekę tikslą, bet nuotykiai tuo nesibaigė – reikėjo dar pėsčiomis parkeliauti į stovyklą.
Stovyklautojus aplankė sveikesnio gyvenimo būdo propaguotojai „Žali žali“. Indrė ir Vincas Benevičiai vaikams surengė puikią edukacinę bei kulinarijos pamoką apie žalių daigų auginimą ir patiekalų gaminimą. Visi ragavome skanių ir sveikų žalių daigų, įvairių daržovių, salotų. Atviras ir nuoširdus, žingeidumą tenkinantis susitikimas buvo su vepriškiu Stanislovu Šikšniu, kuris labai įdomiai pasakojo apie savo bitininkystės hobį. Susidomėjimo sulaukė ir „Žolinčiaus akademijos“ žolininkas Marius Lasinskas, su kuriuo vaikai ėjo į turtingas Veprių pievas, pažino bei rinko naudingas žmogaus sveikatai žoleles. UAB „Emovents“ stovyklos teritorijoje įkūrė netikėtas pramogas, kurios skatino fizinį aktyvumą, judėjimą ir žaidimo azartą.
Geranoriška ir savanoriška jogos instruktorės Editos Zaleskaitės vedama mankšta kvietė pajusti žemės vėsą, pakylėti link saulės šviesos. Kitokią sveikuolišką patirtį žaidimuose, korekcinėse mankštose, sveikatinimo užsiėmimuose pademonstravo atvykę sveikuolių sąjungos atstovai. Tadas Petrikas suorganizavo pažintinį-orientacinį žaidimą, kurio metu stovyklos dalyviai aplankė gražiausias miestelio vietas, apylinkes, susipažino su gamtos ir kultūrinio paveldo objektais. Kiekvienas išbandė save, komandos stiprumą, darnumą, tapo atsakingais ne tik už save, bet ir už draugus.
Ypatingų svečių iš Molėtų neįgaliųjų humoro grupės „Molėtufka“ atvykimas į stovyklą suteikė peno apmąstymams. Jie ne tik vaidino aktualia emigracijos iš Lietuvos tema, bet ir atvirai papasakojo savo gyvenimo istorijas. Keli iš jų buvo sveiki ir aktyvūs žmonės, tačiau dėl nelemto atsitiktinumo ar ligos tapo prikaustyti prie vežimėlio, neteko regėjimo ar susidūrė su kita negalia. Tačiau jie parodė, kad sveikatos galia slypi pačiame žmoguje ir tik jis pats gali pasirinkti, kaip gyventi.
Savanorių ir geradarių buvo daug. Stovykloje dirbo savanoriais: Ingrida Pociūtė, Benas Mackevičius, Gintarė Gailytytė. Prie stovyklos veiklų organizavimo, koordinavimo, sklandaus, saugaus ir įdomaus gyvenimo prisidėjo vadovų komanda: Eugenijus Jafimovas, Dalia Burneikienė, Nerijus Butėnas, Gintaras Markevičius, Svetlana Markevičienė ir Aldona Rudokienė.

Veprių stovyklos informacija

 

IMG_9497_resize IMG_9435_resize IMG_9423_resize IMG_9413_resize DSCF5502_resize DSCF5466_resize DSCF5457_resize DSCF5433_resize DSCF5415_resize DSC_0106_resize DSC_0389_resize DSC_1102_resize DSCF2177_resize DSCF2190_resize DSCF2269_resize

Pasidalinti:
Neįgaliesiems

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti